Доломітова галька
Доломітова галька – це продукт вироблений з такого природного мінералу, як доломіт. Доломіт (названий на честь франц. геолога Деода де Долом'є) – мінерал із класу карбонатів, а також гірська порода, що в основному складається з мінералу.
Її вигідно відрізняють такі особливості:
- Висока міцність та адгезія;
- Екологічність;
- Вогнетривкість;
- Морозостійкість;
- Низьке водопоглинання та коефіцієнт насипної щільності;
- Відмінні декоративні якості
Доломіт часто зустрічається у родовищах гідротермального типу. Також може формуватися при заміщенні кальциту під впливом морських або ґрунтових вод.
Оскільки доломіт є осадовою породою, його міцність визначається глибиною залягання. Чим глибше знаходиться шар мінералу, тим він міцніший.
Видобуток доломіту здійснюється в кар'єрах буропідривним методом або із застосуванням зарядів для свердловин.
Родовища доломіту є у Швейцарії, Іспанії, на північноамериканському континенті. Найбільші з них – у Мексиці та районі озера Онтаріо.
На Донбасі відоме Артемівське родовище.
Його обробка включає дроблення, випал і в деяких випадках помел. Матеріал дроблять на шматки за допомогою молоткових чи щокових дробарок. Обпалюють зазвичай доломіт в печах шахтного типу з виносними топками. Для помелу використовують кульові чи інші млини.
Доломітова галька є сипучим матеріалом з різним розміром зерен.
Найпоширеніші фракції: 10-20 мм, 20-40 мм, 40-80 мм, 80-120 мм.
За потреби покупець може замовити виготовлення нестандартних фракцій гальки.
Не випадково доломітова галька використовується в багатьох сферах господарської діяльності. Цей камінь має білосніжний, яскравий колір, чудово декорує будь-який інтер'єр і є екологічно чистим матеріалом, відповідаючи гігієнічним стандартам, що дозволяє використовувати його навіть у приміщеннях з маленькими дітьми. Також доломіт має значно нижчий рівень водопоглинання, ніж вапняк.