Декоративний камінь для ландшафту
ПН - НД 9:00 - 18:00

Грунт в акваріум

від 6 грн/кг.
від 10 грн/кг.
від 5 грн/кг.
від 50 грн/кг.
від 4 грн/кг.

Навіщо потрібен грунт в акваріумі?

Ґрунт - це невід'ємна частина будь-якого акваріума, яка виконує не тільки роль декорування. Натуральний камінь допомагає підтримувати біологічний баланс у вологому середовищі, оскільки в ґрунті для акваріума живуть мікробактерії, що беруть участь у азотному циклі. 

На нашому сайті ви можете замовити натуральний ґрунт за вигідними цінами. Широкий вибір натурального каменю, який ідеально підійде для морських та прісноводних акваріумів будь-яких розмірів та комплектацій, можна купити в компанії Moonstone в Києві. Є доставка по всій Україні.

Особливості ґрунту для акваріума

Натуральний камінь виконує кілька найважливіших функцій для всіх мікроорганізмів в акваріумі:

 • Живить рослини. У ґрунті для акваріума є продукти життєдіяльності риб, а також він багатий на поживні речовини, які отримують рослини. Саме в грунті добре розвивається їхня коренева система, тому згодом рослини навіть можуть зацвісти у воді;
 • Поширює корисні бактерії. При правильному укладанні грунту в ньому з'являться корисні бактерії, які будуть перетворювати речовини, що виділяються у воді, і створювати корисні добрива для рослин. Таким чином в акваріумі завжди буде дотримуватися біологічний баланс;
 • Збирає бруд та сміття. Ґрунт для акваріума буквально вбирає залишки їжі, фекалії, тому прибирати стає простіше, дотримується краща гігієна;
 • Мінералізує та фільтрує воду. Ґрунт зменшує утворення каламуті. Деякі види каменів здатні навіть підвищувати pH води (наприклад, мармур, вапняк, кальцит;
 • Декорує акваріум. Ви зможете створити красиві дюни, підібрати різний колір каменю, в якому ефектно будуть виглядати жителі акваріума.

Як вибрати акваріумний ґрунт

Вибираючи ґрунт для акваріума, звертайте увагу на наступні показники:

 • Форма каменю. Краще віддавати перевагу пористому ґрунту, оскільки в ньому буде простіше оселитися корисним бактеріям
 • Розмір. Враховуйте, які рослини будуть у вашому акваріумі. Якщо у них велике і потужне коріння, краще вибрати каміння розміром близько 1 см. Якщо рослини невеликі, підійде дрібний ґрунт. Такий же принцип діє і щодо розміру риб: для великих вибираємо камінь більшого розміру, для дрібних - меншого,
 • Якщо вода в акваріумі прісна, краще взяти ґрунт сірого або темного відтінку, він заспокоюватиме мешканців і акцентуватиме увагу саме на гарному забарвленні риб, також враховуйте, що грунт для акваріума виглядає яскравіше у воді, не желі на суші. 

Камені не повинні бути надто великими, інакше в зазори між ними падатиме корм, і риби не зможуть його дістати. Є такі різновиди морських жителів, які лякаючись, ховають голову в пісок. Для них важливо підібрати дрібніший ґрунт.

Якщо не знаєте, яке каміння краще вибрати, ви завжди можете проконсультуватися з нашими співробітниками. Вони порадять той матеріал, який найкраще підійде для риб та рослин вашого акваріума.

Широкий асортимент натурального каменю Moonstone

Асортимент грунтів для акваріума Moonstone дуже різноманітний. Вони різняться за розміром, кольором, обробкою, походженням матеріалу. У нашому каталозі представлені тільки найкращі природні та натуральні ґрунти:

 • Базальт крихта та галька чорного кольору;
 • Кварц крихта та галька бурштинового відтінку;
 • Мармур крихта та галька білого, жовтого, зеленого, червоного, коричневого та багатьох інших відтінків;
 • Граніт крихта та галька сірого та чорного кольору;
 • Кварцит крихта та галька червоного та жовтого кольору;
 • Цеоліт крихта зелена;
 • Лава крихта чорна та червоно-коричнева;
 • Річна галька сіра, коричнева, сіро-зелена.

Крім ґрунтів ми пропонуємо натуральні камені різних форм та розмірів для декору акваріума.

Ви можете приїхати на наш склад і оцінити грунт для акваріума, а потім купити сподобався. В наявності завжди великий вибір різних каменів. Якщо ж ви знаходитесь в іншому місті України, ми також зможемо доставити ґрунт до Вас. Відправимо Новою Поштою або попутним вантажем у будь-який куточок країни.

Зателефонуйте нам або залиште заявку на сайті.

І ми обов'язково зв'яжемося з вами, відповімо на всі запитання.

Наш Instagram
Приєднуйтесь до нас у мережі Instagram
Підписатись
Instagram